Mnisi z La Maisontaal cz. 3 //// Monks from La Maisontaal part 3

Dzień dobry.

W dzisiejszym odcinku opowieści o mnichach z klasztoru La Maisontaal chciałbym przedstawić dwóch, (a w sumie w zależności od punktu widzenia to nawet trzech) z nich. Jak zapewne wcześniej już wspominałem, mnisi z La Maisontaal dzielą się na dwie grupy. Czterech z nich (łącznie z Bagrianem), to starsi mnisi ze zdolnościami czarodziejskimi. Pozostałych czternastu to młodsi akolici, bez umiejętności czarowania, za to umiejący (kiedy trzeba), przypieprzyć w łeb pałką, mieczem lub inną bronią ręczną.

I tak oto krótki wpis z księgi brata kronikarza Rene de Muscadeta..

.. ” Jean Pierre Dintrans, Jacob de Yoongingen oraz Heinrich von Straub są młodzi, ale pełni werwy. Zrobią wszystko aby klasztor Taala lub jego tajemnice nie wpadły kiedykolwiek w ręce plugawych sług chaosu…”

Figurka Jean Pierre Dintransa, jest to miniatura z serii C03 Clerics, Crusading Priest, wyrzeźbiony w roku 1985 przez Boba Naismitha. Niewielka, bo sięgająca ledwo 25mm miniaturka. Po figurkach tego typu widać dopiero jak bardzo skala miniatur Citadel zmieniła się na przestrzeni lat. Imię postaci zapożyczone z fabularnej wersji Liczmistrza.

Jacob de Yoongingen i Heinrich von Straub to z kolei oczywiście jedna i ta sama miniatura. Zdarzyło się że akurat miałem po prostu dwie. Obie pochodzą z serii C03 Clerics, i jest to Devouted Cleric wyrzeźbiony w 1986 roku przez Aly Morrisona. Również wspaniała, pełna detali figurka. Pomalowałem ich troszeczkę inaczej, żeby można było ich w ogóle odróżnić.

I to tyle na dziś. Dziękuje za odwiedziny.

Do następnego.

Hi

Today I would like to present you another three brave defenders of the La Maisontaal Abbey. How I probably mentioned before, monks from the La Maisontaal are divided into two groups. First are monks-wizards with magical abilities, (there is only four of them including Bagrian) and fourteen of them are younger clerics, without any magical skills but with certain weapon skills for sure.

..”Jean Pierre Dintrans, Jacob de Jungingen and Heinrich von Straub, are young but brave. They will never let any Chaos spawn conquer the monastery.. that’s for sure..”

Jean Pierre Dintrans miniature comes from C03 clerics series. Crusading priest to be precise. Sculpted in 1985 by Bob Naismith.

Jacob de Jungingen and Heinrich von Straub they both are the same miniature, C03 clerics Devouted Cleric. Sculpted in 1986 by Aly Morrison. I’ve painted them little bit differently so I could tell difference from each other.

That’s it for today. Thank you very much for visiting

See you next time.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s