„Dyliżans i konie”, załoga zajazdu////„Coach and Horses”, Inn Crew

Dzień dobry wieczór..

Jak niektórzy z was mogli zapewne zauważyć, ostatnio zmieniła mi się w blogu średnia stosunku tekstu pisanego do zdjęć, zdecydowanie na korzyść tych drugich. Zakładam że wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze żaden ze mnie pisarz oczywiście, i świadom jestem swoich możliwości. Nie mylę więc przelewania swoich myśli na papier (lub iphone), z talentem pisarskim, a po drugie, wiele osób woli najzwyczajniej w świecie oglądać kolorowe i przyciągające wzrok fotki, niż słuchać moich, przydługich czasami wynurzeń. Jest to oczywiście całkowicie zrozumiałe, ale znajduje tu się również i trzeci faktor. Kiedy tworzyłem od podstaw Terror Liczmistrza, to oprócz 17-18 podstawowych figurek, pozostawała bezimienna setka, którą musiałem przecież nazwać i opisać. W Wewnętrznym Wrogu z kolei sytuacja ma się nieco inaczej. Postaci są gotowe, opisane dokładnie w samej kampanii, wiec byłoby kompletną stratą czasu przepisywanie gotowego tekstu z książki na blog. Także w zasadzie oprócz krótkich przypomnień imion czy funkcji danej postaci, opisy pozostaną raczej lapidarne.

W dzisiejszym odcinku chciałbym pokazać kilkanaście zdjęć załogi zajazdu „Dyliżans i Konie”. Jest tam dokładnie dziesięć figurek plus bar (z malutkim kijem do nalewania piwka!!!). Figurki ludzkich cywili zostały wyrzeźbione przez Alana i Michaela Perrych ale nie jestem pewien w którym roku. Są fantastyczne, klimatowe i proporcjonalne, z całą pewnością są nieco odmienne od sławniejszej serii C46 Trish Morrison. Wiele osób twierdzi że cywile ci biją na głowę miniaturki Trish, z czym osobiście się nie zgadzam. Ale jest tu zdecydowanie jakieś ziarenko prawdy w tym twierdzeniu. Solidna robota w każdym razie… Z kolei halflingi to współcześniejsza robota Bryana Ansella i jego załogi z WF.

Tak więc mili państwo… przed wami kelnerzy, barmani, pomocnicy, stajenni i inni pracownicy bardzo popularnego ostatnimi czasy przydrożnego zajazdu „Dyliżans i Konie”…

Good Day everyone

Some of you might realize, that recently on my blog you can find more pictures than actual writing. Is probably few reasons behind that. First and the most important : When while ago I was bringing to life Terror of the Lichemaster mini campaign, apart 17 or 18 miniatures designed by authors, rest was left to the imagination of the gamers. And that’s why I was obviously creating a lot of characters, giving them names and little history. In the case of The Enemy Within Campaign, situation is entirely different. Characters, apart few, are made up already, described and even pictured in some cases. So I think that would be pointless just copy and paste in to the blog character sheets, which are well known to everyone.

In today’s visit I would like to present to ya’ll, ten crew members of the Coach and Horses Inn. Bartender, waiters, stable boys, kitchen crew etc. All human miniatures, are Perry Brothers sculpts, not sure when has been made. Some people are saying, that those civilians sculpts they are actually far better than the sculpts made up by Trish Morrisson for the needs of C46 series. I must say personally I disagree with that, but this is obviously question of taste. Halflings, for a change, are the newer sculptures designed by Bryan Ansell’s crew from WF.

So, behold is the crew of the very popular recently roadhouse named „Coach and Horses”

Happy looking

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s