Dyliżans i konie cz.1//// Stagecoach and Horses part 1

Witam ponownie.

Czy pamiętacie pierwszą część Wewnętrznego Wroga pt: „Pomylona Tożsamość”? Gdy bohaterowie graczy podróżując zbliżają się powoli do przydrożnego zajazdu „Dyliżans i Konie”? Do dziś pamietam kiedy kazałem bohaterom graczy rzucać kostkami i testować inicjatywę, żeby w porę zdążyli uskoczyć przed próbującym przejechać ich dyliżansem.

Właśnie, dyliżans. Kiedy okazało się że Citadel Miniatures niestety nie posiada w sprzedaży żadnego, odpowiadającego moim wyobrażeniom dyliżansu, po krótkim zastanowieniu postanowiłem zbudować swój. Uznałem że ów projekt wart będzie zachodu, ponieważ spora cześć pierwszej części Wewnętrznego Wroga odbywa się właśnie w dyliżansie, i odgrywa on ważną część przygody, jako środek transportu którym podróżują bohaterowie graczy.

Na stronie Wargames Foundry znalazłem chłopski wóz, zaprzęgnięty w dwa (a jakże) konie. Do projektu potrzebowałem jedynie dyszla i koni z zestawu. Resztę okazało się potem, że będę musiał zbudować sam. Pozostałości chłopskiego wozu po dziś dzień walają się w moim pudle z bitsami.

I tak oto po szybkim przetrząśnięciu domu w poszukiwaniu materiałów, odnalazłem stare tekturowe pudło po butach. Okazało się że nadaje się ono idealnie do mych celów. Znalazłem w necie rysunek renesansowego dyliżansu, i szybko zabrałem się do roboty.

Nie będę zanudzał was szczegółami budowy owego ustrojstwa. Najłatwiej wydaje mi się że będzie po prostu pokazać kilka fotek, kilka stadiów budowy. Da wam to wyobrażenie pokrótce, jak przebiegała budowa dyliżansu. Muszę przyznać się sam przed sobą, że rzadko jestem zadowolony z własnych modeli, ale w tym przypadku jestem bardziej niż kontent. Przygotujcie się… Oto on.

Aha, jeszcze jedna rzecz. W „Pomylonej Tożsamości”, dyliżansem powożą dwaj woźnice, Gunnar i Schulz. Starzy alkoholicy. Figurki chłopów z Wargames Foundry, nadawały się do na nich idealnie. Przynajmniej w moim wyobrażeniu.

Resztę zostawiam wam do oceny.

Dzięki za odwiedziny. Miłego oglądania.

W następnej odsłonie pokażę wam całą załogę zajazdu „Dyliżans i Konie”.

Hi ya all.

Do you remember first part of the Enemy Within campaign, when tired player’s characters were trying to find Inn, to spend the night and rest their bones? Till today I remember testing Initiative of the Heroes, trying to avoid being ride over by rushing stagecoach.

Stagecoach. Yeah. When I found out that Citadel Miniatures they don’t have on stock any stagecoaches, after while I realized that I will have to build my own one. I thought then, that it will be worth the effort, because exactly inside stagecoach, player’s characters spend quite big part of the first part of the campaign.

After visiting Wargames Foundry website, I bought quickly Peasant Cart, and used only shaft and horses from this set for building my own stagecoach. Rest of it till today is stored inside my bits box.

After that, inside my house I found old shoes box. It seemed that this is going to be perfect material for my project. In the net I found also old picture of the Renaissance stagecoach, and right after that I started to build it.

I won’t bore you with the details of the whole project. I think that it will be for best, to show only few pictures, of different stages of the whole work. I have to admit, that rarely I’m really happy with my own projects, but this time it’s all different. I think personally that built stagecoach looks really good…

Are you ready? There he comes.

Oh, and one more thing. Peasant drivers from this set, in my humble opinion, they matched perfectly for two NPC stagecoach drivers, named Gunnar and Schulz aka alcoholics.

But that I will let you to decide.

See you next time, when I will show you all staff of the „Stagecoach and Horses” Inn.

Thanks for stopping by.

Wojciech

Reklamy

6 uwag do wpisu “Dyliżans i konie cz.1//// Stagecoach and Horses part 1”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s